چگونه ایده هایی برای نوشتن مقالات پربازدید پیدا کنیم؟

چگونه ایده هایی برای نوشتن مقالات پربازدید پیدا کنیم؟

پیدا کردن ایده هایی برای نوشتن مقالات امروزه یکی از دغدغه های مدیران کسب و کار می باشد. آن ها همیشه دوست دارند که به مخاطبان خود بهترین نوع محتوا که بتواند کمکشان کند را بدهند. ایده برای نوشتن زیاد است. اگر شما هم به دنبال ایده برای نوشتن مقاله می گردید پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه بفرمایید کمک زیادی به شما می کند.

مدتی هست که بعضی دوستان از من سوال می کنند، که چگونه ایده هایی برای نوشتن مقالات پربازدید در سایتمان پیدا کنیم؟ قبل از اینکه من این مورد را توضیح دهم لازم است که نکته ای را به شما بگویم.

 

ایده هایی برای نوشتن مقاله

ما در مقاله آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی به شما گفتیم که باید از چه روش‌ هایی در سایت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که در هر مقاله باید بر روی یک یا دو کلمه کلیدی خاص تمرکز کنید. حالا ممکنه یک کلمه یا یک موضوع، خاص باشد که به شما بستگی دارد. شما نیاز به یک کلمه کلیدی برای شروع نوشتن مقاله خود دارید، که از یک زاویه یا دیدگاه یا داستانی خاص، آن را به مخاطبانتان بشناسید، تا بتوانید برای وبلاگ خود مقاله‌ای مفید و جذاب تهیه کنید. که هم برای کاربران کاربردی، مفید و الهام‌ بخش باشد و کاربر از خواندن آن خسته نشود.

در ادامه این مقاله من ایده هایی برای نوشتن مقالات را به شما می‌ آموزم که بتوانید از طریق آن‌ ها ایده‌ هایی خلاق را پیدا کنید و مقالات جذاب و کاربر پسندی برای وب‌ سایت خودتان بنویسید.

نکته اول: خواندن مقالات و مطالب حوزه کاری خود

یک‌ راه بسیار مفید و جالب که بتوانید ایده هایی برای نوشتن مقالات برای وبلاگتان پیدا کنید این است که مقالات سایت‌ های حوزه کاری خود تان را بارها بخوانید.

خواندن مواردی که دیگران ایجاد کرده‌ اند، می‌ تواند به شما ایده هایی برای نوشتن مقالات از زاویه و دیدگاه خودتان بدهد. ممکن است شخصی که آن مقاله را در سایتش منتشر کرده به مطلبی اشاره نکرده، یا به‌ خوبی آن را توضیح نداده، یا آن مورد را اشتباه توضیح داده است، شما با خواندن آن می‌ توانید از دیدگاه خودتان، آن مقاله را کامل‌ تر کرده و با سبک خاص خود آن را در سایتتان منتشر کنید یا به ایده‌ هایی برای نوشتن مقالات دست‌ یابید.

خواندن عناوین پست‌ ها می‌تواند به شما ایده‌ های خوبی برای نوشتن یک موضوع بدهد. اینجا بحثی که پیش می‌ آید، ممکن است بگویید که مطلب تکراری ایجاد خواهد شد ولی این‌ طور نیست. اگر این کار را به‌ مرور در سایت‌ های مختلف انجام دهید به ایده‌ های جالبی دست خواهید یافت که منحصر به‌ فرد خواهند بود و منجر به ایجاد پست‌ های جدیدی در سایتتان خواهد شد.

 

نکته دوم: رویدادها یا وقایع اخیر

راه دیگری که می‌ توان با استفاده از آن برای وب‌ سایت تان مطلب بنویسید، رویدادها یا وقایع در حال رخ دادن در حوزه کسب‌ و کار خودتان است. خب قاعدتاً اگر خودتان در این مورد چیزی نمی‌ دانید، می‌ توان از طریق سایت‌ های خبری مختلف از این رویداد ها خبردار شد و آن را به‌ صورت یک مقاله در سایت انتشار داد.

می‌ توانید این رویداد ها را به‌ صورت کوتاه شده در یک بخش از سایتتان که بیشتر مراجعانتان آن را می‌ بینند، قرار دهید. و همچنین رویداد هایی که در آینده ممکن است اتفاق بیافتند را از وب‌ سایت‌ های مرجع می‌ توانید به‌ صورت یک پست انتشار دهید.

ایده هایی برای نوشتن مقاله

 

نکته سوم: ایده‌ هایی که توی کسب‌ و کارتان به ذهنتان می‌ رسند

در کار خودتان ایده‌ های جالبی گاهی اوقات به ذهنتان می‌ رسد که اگر به آن‌ ها عمل کنید، مقالات جالبی و جذابی می‌ شوند. شاید مشتریان یا همکاران شما با یک مشکل خاص مواجه شده باشند که در سطح اینترنت در مورد آن چیزی نوشته‌ نشده باشد، اگر شما آن را به‌ خوبی متوجه شوید می‌ توان آن را به‌صورت یک مقاله در آورد و در سایت انتشار داد، شاید مشکل افراد دیگری هم باشد که به آن‌ ها هم کمک بزرگی کند.

 

نکته چهارم: نوشتن پست‌ های ادامه‌ دار

اگر شما یک مجموعه کلمات کلیدی داشته باشید، می‌ توانید از آن‌ ها به‌ صورت پست‌ های ادامه‌ دار و مرتبط به هم در سایتتان استفاده کنید (نوشتن پست‌ های مختلف که در آن تمرکز بر کلمات کلیدی مختلفی می‌ باشد)، این به رتبه‌ بندی سایت شما کمک زیادی می‌ کند. این‌ طور پست‌ ها مثل نکته شماره 3 ممکن منجر به خلق ایده‌ های عالی هم شود.

فقط به خاطر داشته باشید که در هر پست، باید مطمئن شوید که به یک موضوع اشاره دارید! اگر در یک پست در مورد خیلی چیزها صحبت کنید، پست شما بسیار طولانی می‌ شود، ممکن است که از خوانایی و جذابیت آن کم کند.

 

نکته پنجم: به مشکلات کاربران پرداختن یا تعامل با مخاطبان

سعی کنید از مخاطبان خود دعوت کنید که نظرات، انتقاد و پیشنهادات و سؤالاتشان را در مورد مطالب سایت به شما بازخورد دهند. البته انتظار نداشته باشید که همه‌ چیز خوب باشد ولی می‌ توان از میان آن‌ ها برخی سؤالات خوب هم پیدا کرد که بشود از آن‌ ها یک مقاله خوب ایجاد کنید.

بهتر است پاسخ هر سؤال را به‌ صورت یک مقاله در سایت انتشار دهید تا دیگران هم بتوانند از آن استفاده کنند. ممکن از این ایده هم به ذهنتان برسد که از این سؤالات پست‌ های مرتبط به هم ایجاد کنید و در هر مقاله بر روی یک موضوع متمرکز شوید.

 

نکته ششم: استخراج کلمات کلیدی از گوگل و اینکه دیگران در گوگل به دنبال چه چیزی هستند؟

[alert-success]گوگل ساجست یا google suggest: پیشنهادات گوگل که در هنگام جستجو، که مشابه‌ ترین عبارات جستجو شده را متناسب با جستجوی کاربر به او پیشنهاد می‌دهد.[/alert-success]

تحقیق در مورد کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند که بفهمید کاربران به دنبال چه مطالبی در سطح اینترنت در حوزه کاری شما هستند. شما با استفاده از گوگل ساجست می‌ توانید بفهمید که کاربران چه عبارت‌ هایی را جستجو می‌ کنند. قدرت این ابزار را دست کم نگیرید. من خودم با استفاده از همین کادر کوچک بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی را به درآمد رسانده ام.

ایده هایی برای نوشتن مقالات پربازدید

 

نکته هفتم: بهترین ایده ها را افراد تازه کار به شما می دهند

این حرف من را جدی بگیرید! من موقعی که می خواهم یک کسب و کار جدید را شروع کنم و یا دیگران می خواهند این کار را انجام دهند، می گویم قدر این لحظه ات را بدان! چون تازه وارد این حوزه شدی خیلی چیزی ها برایت سوال هستند، همان ها را یادداشت کن و در موردشان مقاله بنویس. چون هیچ فرد حرفه ای نا نیمه حرفه ای این کار را انجام نداده است.

الان تو در موقعیتی قرار داری که می توانی بسیاری از نیازهای مخاطبت را پاسخ دهی، فقط با تازه کار بودنت! آن هایی که حرف هایم را گوش می کنند و هر چیزی برایشان سوال است را به جواب میرسند و قدر این اطلاعات را می دانند در مدت زمان بسیار کمتر از یک ماه می توانند یک سایت تازه بالا آمده را به درآمد برسانند.

بسیار خب به انتهای این پست رسیدیم، در اینجا من به 7 نکته مهم اشاره کردم که شما می‌ توانید از طریق آن‌ ها برای سایتتان مقاله تولید کنید، به‌مرور که از آن‌ ها استفاده کنید به یکسری ایده‌ هایی خواهید رسید که می‌ توان با ترکیب آن‌ ها مقالات ارزشمند را بنویسید.

جهت ارتباط با ما و وقت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید:
محمد قربانی
شماره پشتیبانی بهیناوب شماره موبایل: 09157560164
واتس آپ بهیناوب واتس آپ: 09157560164
کانال تلگرام بهیناوب تلگرام: ورود به کانال تلگرام

به درآمد رساندن و افزایش بازدید و ایجاد زنگ خور فروشگاه های اینترنتی

کانال تلگرام بهیناوب

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. امیر
    3:40 1396/06/18

    سلام. بسیار عالی بود.