آموزش سئو سایت به صورت حرفه ای

آموزش سئو سایت به صورت حرفه ای

سئو حرفه ای خیلی جذاب است و به مجموعه ای از اقدامات گفته می شود که شما یا تیمتان باید بر روی داخل و بیرون از سایت خود انجام دهید تا باعث افزایش دیده شدن در موتور های جستجو شود. بسیار از مدیران کسب و کار به دنبال آموزش سئو سایت به صورت حرفه ای هستند و به دنبال نکاتی می گردند تا سریعتر برای آن ها مسیر واضح تر شود.

آموزش سئو حرفه ای چیست؟ قبل از اینکه به بحث آموزش سئو حرفه ای بپردازیم بگذارید سئو را بار دیگر تعریف کنیم. به مجموعه اقداماتی که باید شما به صورت حرفه ای بر روی سایت خود انجام دهید که باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و … شود. یعنی یک سری عملیات هایی را شما در داخل و بیرون سایتتان انجام دهید که باعث افزایش بازدید کننده سایت شما شود.

خب قاعدتا تکنیک های زیادی وجود دارد که اگر بخواهید در سئو حرفه ای موفق شوید، نیازمند یک استراتژی هستید. شما می توانید سئو را به دو صورت کلاه سفید و کلاه سیاه انجام دهید که هر کدام برای خود تکنیک های خاص خودش را دارد و در بعضی موارد در آن ها مشترکاتی هم پیدا می شود.

سئو حرفه ای سایت یعنی با استفاده از تکنیک های اصلی و قانونی بتوانید، رتبه سایت خودتان را در کلمه کلیدی مورد نظرتان، در صفحه اول گوگل بالاتر از رقیبان خود قرار دهید. همانطور که می دانید بیشترین ورودی سایت ها معمولا از سمت موتور جستجو گوگل می باشد که بالای 90 درصد را شامل می شود و اگر شما بتوانید به صورت حرفه ای سئو کنید، در صفحه اول گوگل در رکورد های اول هم خواهید بود.

همانطور که ممکن است در سطح اینترنت خوانده باشید، یکی از روش هایی که گوگل خیلی به آن اهمیت می دهد، تولید محتوای یکتا است. محتوایی که بر اساس سئو نوشته شده باشد و از جایی کپی نشده باشد. ما قصد داریم در این مقاله شما را با موارد و اقداماتی که باید در سئو حرفه ای انجام دهید، صحبت کنیم.

هنگامی که صحبت از سئو حرفه ای سایت می شود، بسیاری فکر می کنند که خیلی کارهای سختی را باید انجام دهند. ولی واقعا دارای تکنیک های ساده ای می باشد و فقط کافی است که شما به صورت اصولی و درست، قواعد مورد نظر را به کار ببرید و از همه مهم تر در این کار باید صبر داشته باشید.

اقداماتی که در سئو حرفه ای باید انجام دهید

بررسی کلمات کلیدی

اولین قدم در سئو حرفه ای، تعیین هدف و پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با آن می باشد که توسط کابران بیشتر از همه مورد جستجو قرار می گیرد. شما باید اول موضوع کسب و کار خود را تعیین کنید و بعد از آن کلمات کلیدی مرتبط با آن را تعیین کنید و سپس آن ها را اولویت بندی کرده و از کلمات کلیدی که کمترین جستجو را دارند، شروع کرده و به سمت پر استفاده ترین کلمات کلیدی پیش بروید. شما با این کار سرمایه گذاری می کنید که کاربران بیشتری را به سمت سایت خود بکشانید.

تحلیل سایت رقبا

همانطور که می دانید اینترنت یک بازار رقابتی بسیار بزرگ را به راه انداخته است. این را هم در نظر بگیرید که تنها شما نیستید که دارید بر روی کسب و کار خود کار می کنید. ممکن است بسیاری از شرکت های دیگر هم باشند که دقیقا هم حوزه شما هستند و دارند بر روی کلمات کلیدی که مد نظر شما هست، سرمایه گذاری و کار می کنند و باید به این نکته هم توجه داشته باشید که ممکن است از شما بسیار قوی تر باشند.

البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد، مواردی هم وجود دارد که نقاط ضعف آن ها است و ممکن است این یک فرصت استثنایی برای پیشی گرفتن از رقیبانتان باشد. این گام بسیار مهم می باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

لینک بیلدینگ

ابتدا بگذارید حقیقتی را به شما بگویم. بیشتر مدیران کسب و کار اصلا نمی دانند که لینک بیلدینگ چیست؟

لینک بیلدینگ را می توان به دو صورت تعریف کرد:

  1. بک لینک گرفتن از سایت های دیگر
  2. ایجاد لینک های داخلی بین صفحات سایت خود.

با توجه به الگوریتم جدید پنگوئن گوگل، که به بک لینک هایی که از سایت های دیگر به شما می شود بسیار حساس است و اگر اقدام به خرید لینک کرده باشید یا تبادل لینک، شما را جریمه خواهد کرد. البته ناگفته نماند که بک لینک هایی از نظر گوگل ارزشمند هستند که، از سایت های پربازدید و آن هم به خاطر محتوای عالی به سایت شما انجام شده باشد که نمونه آن ها را می توان به پست مهمان و شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

ایجاد لینک های داخلی هم باعث حفظ ارتباط بین صفحات سایت شما می شود و ربات گوگل هر دفعه که وارد صفحه ای شما می شود، آن ها را پیمایش می کند.

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از بهترین و ارزانترین روش برای بهبود رتبه سایت در سئو حرفه ای می باشد. همانطور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره شد، گوگل به سایت هایی که از نظر تولید محتوا آن هم به صورت یونیک و یکتا باشند، امتیاز بالاتری نسبت به نوع کپی شده آن می دهد.

انتشار خبرنامه ایمیلی

خبرنامه برای سایت شما بسیار اهمیت دارد و باعث ارتباط مستمر برند شما با کاربرانتان می گردد. بازاریابی ایمیلی نام دیگر این روش می باشد و این گزینه هم یکی از اقدامات سئو حرفه ای است. هر موقع که شما به اعضای سایت خود ایمیلی ارسال می کنید، باعث می شود که آن ها مدام هر روز ایمیل های خود را چک کنند و به طور مداوم یک ارتباط مستمر با شما داشته باشند.
ارسال خبرنامه با استفاده از بازاریابی ایمیل، یکی از بهترین روش ها برای گرفتن بک لینک می باشد. شما می توانید در خبرنامه خود آخرین مقالات، نظرسنجی، مطالب کوتاه آموزشی و … را که تاثیر بسیار زیادی بر سئو حرفه ای سایت شما دارد، انجام دهید.

سئو محلی

سئو محلی، یکی از تکنیک های سئو حرفه ای می باشد که امروزه بر روی آن تاکید زیادی می شود. به لطف الگوریتم های گوگل مخصوصا کبوتر، نمایش وب سایت ها بر اساس موقعیت شما جستجو می شوند. اگر سایتی این گزینه را بهینه سازی کرده باشد، کاربران با جستجو کلمات کلیدی شما نزدیک ترین فروشگاه را به خود انتخاب می کنند. برای همین است که بیشتر سایت ها در آخر لینک خود نام شهرها و مناطق داخل شهر را هم اضافه کرده اند.

سئو موبایل

با توجه به افزایش ابزارهای هوشمند، مثل گوشی و تبلت، بهینه سازی سایت برای این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد و گوگل هم به سایت هایی که برای دستگاه های موبایل و تبلت سئو شده باشند، آن ها را در رتبه های بالاتری از سایت هایی که این نکته را رعایت نکرده اند نشان می دهد. سئو موبایل از موارد سئو حرفه ای می باشد.

جستجوی بین المللی

بهنیه سازی سایت برای جستجوی بین المللی بیشتر برای شرکت هایی مناسب می باشد که می توانند فراتر از مرزهای یک کشور خدمات خود را ارائه دهند. این نیازمند آن است که سایت شما به صورت دو زبانه ( زبان مبدا و زبان انگلیسی ) باشد. این عمل هم یکی از نکات سئو حرفه ای می باشد که باعث افزایش بازدیدکننده سایت شما می شود.

بازاریابی ویدئویی

خب همانطور که می دانید تاثیر ویدئو برای جذب کاربر امروزه بر کسی پوشیده نیست. کاربران دوست دارند که مطالب را به صورت ویدئو آن هم به صورت سریع دریافت کنند. بازاریابی ویدئویی هم یکی از ابزار های سئو حرفه ای می باشد که می تواند اثر ده برابری نسبت به متن، صوت، کتاب داشته باشد. خوبی که ویدئو ها دارند این است که هم به اشتراک گذاشته می شوند و هم قابل ذخیره سازی دارند.

جهت ارتباط با ما و وقت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید:
محمد قربانی
شماره پشتیبانی بهیناوب شماره موبایل: 09157560164
واتس آپ بهیناوب واتس آپ: 09157560164
کانال تلگرام بهیناوب تلگرام: ورود به کانال تلگرام

به درآمد رساندن و افزایش بازدید و ایجاد زنگ خور فروشگاه های اینترنتی

کانال تلگرام بهیناوب

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *