۳ پیشنهاد کاربردی برای یک بازاریاب محتوای ایرانی

۳ پیشنهاد کاربردی برای یک بازاریاب محتوای ایرانی

آیا دوست دارید پیشنهادهایی را جهت تبدیل شدن به یک بازاریاب محتوا مخصوصا ایرانی فراگیرید؟ آیا پیشنهادهای کاربردی جهت بازاریابی محتوا به سبک ایرانی وجود دارد؟

هنگامی شما در فضای وب دارید به دنبال مطالب بازاریابی محتوا می گردید، احساس خواهید کرد که یک بازاریابی به سبک ایرانی جاش خالی است! برای اینکه ما بتوانیم به سبک ایرانی محتوا تولید کنیم، نیاز به یک سری پیش نیازها داریم.

تا می توانید کتاب های خوب با نویسندگان خوب را بخوانید

امروزه بیشتر محتواهای سایت ها ترجمه شده اند و جای یک متن اصیل فارسی که با سبک ما ایرانی ها نوشته شده باشد، احساس می شود. شوربختانه به لطف معلم های زبان فارسی! و بعضی وقت ها تنبلی خودمان در دوران تحصیلی کمتر با متون و ادبیات فارسی انس گرفتیم و حالا داریم چوبش را می خوریم!

وقتی ما از متون کلاسیک فارسی صحبت می کنیم، ممکن است ذهن شما پیش بزرگانی مثل سعیدی، حافظ و … برورد. اگر بتوانید با این متون انس بگیرید، قطعا روی تولید محتوا شما اثر مثبتی خواهد گذاشت ولی به دلایلی که بالا اشاره کردم، ممکن است کسی دنبال اینطور سبکی نرود.

شما هر چقدر دامنه لغات خود را بالاتر ببرید، راحت تر می توانید روی مخاطب خود با تولید محتوای ایرانی اثر بگذارید. خوشبختانه می توانید کتاب های نویسندگان فارسی زبان را که به سبکی بسیار ساده و روان، همراه با سبک منحصربه فردی که دارند، را مطالعه کنید. هر چقدر بتوانید کتاب (بازاریابی، رمان، موفقیت و …) بخوانید، دایره لغات شما به راحتی افزایش می یابد و می توانید با محتوای خود به کاربر خط فکری بدهید تا راحت تر بتواند با مطالب شما انس بگیرد.

در ادامه می خواهم 3 پیشنهاد کاربردی جهت تبدیل شدن به یک بازاریاب محتوای ایرانی، با شما صحبت کنم و ایده هایی را در این مورد به شما بدهم.

  • استاد ساخت تیترهای جذاب شوید.

من عاشق کارهای دیوید آگیلوی هستم! اگر میخواهید در نویسندگی مهارت تولید محتوا کسب کنید، بابد بتوانید در ساخت تیتر یک متخصص شوید.
مقالات زیادی را خوانده ام که با تغییر یک تیتر مخاطبان آن نوشته یا کتاب به حد معجزه آسایی زیاد شده اند. برای اینکه در تیتر سازی به یک متخصص تبدیل شوید، از 3 راهکار زیر جهت پیشرفت استفاده کنید.

  • تا می توانید تیتر بنویسید

یکی از دغدغه های شما از این به بعد این می شود که چگونه تیترهایی بنویسید که بتواند نظر مخاطبان را بیشتر جذب کند. هنگامی که مطلبی را می نویسید، در آخر ممکن است برای آن بیش از 4-5 عدد تیتر طراحی کنید. پیشنهاد می کنم که کتاب های دیوید آگیلوی، را بخوانید، این فرد می گوید که حدود 80 درصد موفقیت خوانده شدن متن شما مربوط به انتخاب تیتر مناسب است.

  • تیترهای زیادی را بخوانید

مجله های زرد، سایت های خبری و … بهترین جا برای پیدا کردن تیترهای جذاب هستند. می تواند ایده های خیلی مناسبی را در آنجا پیدا کنید. هر چقدر بتوانید کنجکاوی مخاطبان را بیشتر کنید در کار خود موفق تر خواهید بود.

قدرت امروزه تمام مجلات، سایت های خبری، ورزشی این است که تیترهایی را انتخاب کنند که بتواند کنجکاوی مخاطبان را برانگیزد تا مقالاتشان بیشتر خوانده شود. سال هاست که روزنامه ها دارند از این تکنیک جهت توجه مخاطبان استفاده می کنند، پش شما هم تا می توانید تیترهای زیادی را بخوانید.

خلاقیت جهت خلق تیترهای جذاب

اگر از ابتدای کار شما تیتر جذابی را برای مقاله خود انتخاب کنید، لغات و کلماتی که در آن مقاله به کار خواهید برد، کلا متفاوت خواهد بود. از اینکه تیترهای عجیب و غریب برای مقاله خود انتخاب کنید، اصلا نترسید، ممکن است با همین کار بعد از مدتی به فرد ماهری در این زمینه تبدیل شوید.

  • از کارتون ها و کاریکاتورها هم می توانید استفاده کنید

در دنیای کارتون ها و کاریکاتورها می توان متن های جذاب و تیترهای پرمحتوایی را خارج کرد که در قالب طنز، بسیاری از محتوا را انتقال می دهند. یکی از مجله هایی که می تواند در این راه به شما کمک زیادی کند، مجله «گل آقا» است که رسم و رسوم ما ایرانی ها را در قالب کاریکاتور و طنز دارد منتشر می کند. شما می توانید از مقالات این مجله استفاده های زیادی ببرید.

طنز و کاریکاتور بحث جذابی است. امروزه روزنامه ها، یک ستون را فقط به آن اختصاص داده اند. بسیاری از نوسنده ها برای تاثیرگذاری بیشتر از کارتون ها و کاریکاتورها استفاده می کنند. نویسنده ست گادین هم از کارتون هیو مک لیود برای تصویر سازی در کتاب های خود استفاده کرده است.

اگر می خواهید در دنیای بازاریابی محتوا به سبک ایرانی موفق شوید، پیشنهاد می کنم که کارتون تماشا کنید و قوه خلاقیت خود را پرورش دهید.
ما در ایران افرادی داریم که در بخش کارتون حرفه ای هستند که می توانید در گوگل نام های کامبیز درمبخش، بزرگمتر حسین پور و … را جستجو کنید و از خلاقیت آنها هم در کار خود استفاده کنید.

  • اگر درباره این مقاله سوالی دارید، یا می خواهید که ما آن را برای شما انجام دهیم، از طریق فرم زیر یا از طریق صفحه تماس با ما بهیناوب با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن آن را برایتان انجام دهیم.
  • اگر نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق کانال تلگرام بهیناوب با ما در تماس باشید.
  • اگر این مقاله را مفید میدانید به آن رای دهید، رای شما برای ما خیلی ارزشمند است، به بهبود کیفیت مقالات ما کمک زیادی می کند.
جهت ارتباط با ما و وقت مشاوره می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده نمایید:
محمد قربانی
شماره پشتیبانی بهیناوب شماره موبایل: 09157560164
واتس آپ بهیناوب واتس آپ: 09157560164
کانال تلگرام بهیناوب تلگرام: ورود به کانال تلگرام

به درآمد رساندن و افزایش بازدید و ایجاد زنگ خور فروشگاه های اینترنتی

کانال تلگرام بهیناوب

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *